Šiuolaikinė klasika virtuvėje

Šiuolaikinė virtuvė – tai šeimos susitikimo vieta, jaukioje atmosferoje, traukianti įdomiu dizainu, funkcionalumu bei intelektualiais sprendimais. Tai – išskirtinė mūsų namų vieta. Sekdami naujausias mados tendencijas, mes norime, kad ji būtų šiuolaikiška, minimalistinė – beveik sterili. Bet sielos gelmėse norisi ir šilumos, jaukumo, kad virtuvė idealiai tiktų praleisti laiką su artimaisiais. Kaip tai padaryti? Kokios tendencijos vyraus virtuvės dizaine 2017-tais metais? Kokie baldai bus madingi? Ką naujo mums paruošė virtuves baldų dizaineriai ir technikai? Apie tai ir pakalbėsime.

Mada turi savo taisykles, kurių dėka tendencijos keičiasi kaip kaleidoskope. Bet kas kelerius metus dizaineriai grįžta prie praeities, kur ir semiasi įkvėpimo. Kiekvienais metais, praeityje rastos idėjos stebina savo funkcionalumu – jas vis pavyksta pritaikyti šiuolaikiniame gyvenime. Panaši situacija ir kalbant apie architektūrą. Interjero tendencijas taip pat veikia daugybė faktorių.

2017 -taisiais metais interjere dominuos “stiprios” spalvos ir įvairios jų kombinacijos, neišskiriama pora juoda-balta, gamtos spalvos ir atspalviai, taip pat, stilingi aksesuarai.

Šiuolaikinė  klasika

Mūsų praktiniai poreikiai ir svajonės gali išsipildyti šiuolaikiniame klasikinės virtuvės variante. Tokio tipo virtuvių modeliai dvelkia mūsų vaikystės prisiminimais – jie pabrėžia stebuklingą praeities aurą, bet yra pritaikyti šiuolaikiško žmogaus skoniui.

Šiuolaikinės klasikos virtuvė suvienija visus skirtingų laikmečių privalumus – technologijų kartos modernumą, funkcionalumą ir gražų, tradicinį stilių. Čia puikiai tiks rafinuoti, griežtesnių bei paprastesnių formų klasikiniai baldai, prabangūs aksesuarai ir modernaus, klasikinio ar net senovinio stiliaus buitinė technika. Frezuoti fasadai, dekoratyvinės kolonos slepia savyje įstabų funkcionalumą. Interjere gausu detalių, kurios sukuria nostalgišką atmosferą: apšvietimas, akmeniniai stalviršiai, vyninės, atviri stelažai. Daugybė sprendimų ir išdėstymo niuansai ne tik leidžia manipuliuoti virtuvės nuotaika, bet ir daro interjerą visiškai asmenišku.

Loftas-stilingiems, drąsiems bei dinamiškiems

Neblėstančiu populiarumu pasižymi lofto stilius. Tokią virtuvę galima įrengti ir name, ir bute. Lofto interjeras stebina savo paprastumu ir funkcionalumu, industrinis charakteris suteikia jam griežtumo, o šiltos medžiagos (pvz. mediena) padaro jaukiu.

Minimalizmas

Minimalizmas 2017-taisiais metais taps tik populiaresnis. Jis paprastas ir lakoniškas, funkcionalus bei atviras. Minimalistinė virtuvė erdvi, šviesi ir „lengva“, visi daiktai čia pasižymi patogumu. Dėl šių bruožų tokia virtuvė tampa idealia erdve bet kuriam žmogui, gyvenančiam didmiesčio ritmu.

Paprastumas, kaip visada, madingas. Nuoseklios, minimalistinės virtuvės su didelėmis, aukštomis spintomis ir idealiai lygiais fasadais, paslėptomis rankenėlėmis, tyliomis uždarymo sistemomis ir įmontuota bei maksimaliai paslėpta buitine technika išliks tendencijų viršūnėje. Švelnių spalvų akcentai, gyva, žalia žolė ir augalai arba ekstravagantiška plautuvės spalva papildys ir pagyvins  aplinką.

Spalva

Rodos, poliruoti fasadai, ypač baltos spalvos, jau turėtų tapti praeities dalimi. Kaip jau minėta, virtuvė – tai vieta, kur Jūs praleidžiate didžiąją dali laiko, todėl spalvos turi būti gyvos, skleisti teigiamą aurą. Per daug tamsi virtuvė gali slėgti, tuo tarpu perdaug ryški – provokuoti sumišimą ir net nerimą. Šiuolaikiškas interjeras pasižymi natūraliomis spalvomis. Populiariausi šiais metais bus mėlynas, žalias bei žemės atspalviai. O balta? Ji neturi būti akinama, turi dvelkti švelnumu ir minkštumu. Be abejo, derinys juoda-balta jau tapo „nemirtingu”, todėl mados tendencijų žaidime ši pora visada turės solidžią poziciją.

Interjero dizaineriai taip pat prognozuoja juodos spalvos ir įvairių pilkų atspalvių populiarumą virtuvėje. Tai – įdomi tendencija, atsižvelgiant į tai, kad daugybę metų karaliavo skandinaviškoji balta. Bet atminkite – naudoti šias spalvas reikia labai atsargiai. Erdviam kambariui tiks tamsūs atspalviai, bet nedidelėse erdvėse verčiau ne eksperimentuoti ir naudoti lengvus, pelenų atspalvius.

Funkcionalumas

Virtuvės ilgaamžiškumo garantas – aukštos kokybės medžiagos. Labai populiari – natūrali mediena, kuri sukuria jaukią atmosferą. Dizaine, šiais metais, naudosime daug akmens: akmens plyteles ir įvairias akmens dangas. Tendencijų aukštumoje – betonas, taip pat metalas, plytos ir plytelės, imituojančios šias medžiagas. Ir nors minėtos medžiagos nėra pagrindinis akcentas, jos suteikia virtuvei originalaus dekoratyvumo. Atviros lentynos su metalo konstrukcijomis, dekoratyviniai fasadai, imituojantys akmenį ar betoną, masyvūs granitiniai ir betoniniai stalviršiai pabrėžia virtuvės charakterį.

Šiuolaikinėje virtuvėje svarbu greitai ir lengvai rasti tai, ko Jums reikia. Vienas stilingiausių ir funkcionaliausių sprendimų – ypač aukštos spintos. Šalia jų tvirtinamos kopetėlės, kurių pagalba paprastai pasieksite daiktus iš viršutinių lentynų. Stalčių pertvaros dalinamos intuityviai, pagal asmeninius poreikius. Žemos, gilios spintelės 2017-tais metais atsiduria antrame plane, nes jomis naudotis tiesiog nepatogu – verčiau pasirenkami stalčiai. Maisto ruošimo erdvė labai patogi – buitinės technikos prietaisai šalia vienas kito: mikrobangų krosnelė, indukcinė kaitlentė, plautuvė – visa tai turi būti pasiekiama vienu ar dviem žingsniais.

Atviros lentynos

Atviros lentynos ėmė populiarėti dar praėjusiais metais – jas buvo galima pamatyti dizainerių dekoruojamuose namuose ir butuose iš interjero žurnalų. Šiais metais atvirų lentynų tendencija žengia ir į mūsų namus, žavėdama lengvumu bei galimybe sudėlioti įvairius aksesuarus, virtuvės reikmenis, gėles, prieskoninius augalus. Pagrindinis jų trūkumas – tai būtinybė palaikyti nepriekaištingą tvarką.

Realizuoti atvirų lentynų tendenciją galima paprastos, ilgos lentynos palei visą sieną arba atviros spintos su įvairių dydžių skyriais pagalba. Lentynose gali būti išdėlioti indai, vazos ir ąsočiai, taip pat -įvairūs mieli niekučiai.

Gamtos jėgos

Keletą metų dizaineriai akcentavo „eco” tematiką, tai yra, natūralumą. 2017-taisiais metais klasikiniu elementu virtuvėje taps medienos imitacija. Derinant medį su šiais metais ypač madingu marmuru, išgausite nepakartojamą efektą. Tokia virtuvė leis Jums pajausti balansą, taps tikra poilsio vieta. Užtenka tik papildyti ją keletu „stiprių” elementų, pavyzdžiui, ryškiais, žaliais indais.

Dvilypumas

Ši tendencija jau spėjo įsitvirtinti baldų kataloguose. Net žymios, baldus dideliais kiekiais gaminančios kompanijos, pripažino, kad dviejų spalvų panaudojimas vieno baldo gamyboje yra įdomus sprendimas ir suteikia gaivumo. 2017-ieji jau paskelbti dvilypumo metais virtuvėje.Todėl verta pamąstyti apie virtuvės baldus su tamsiomis spintelėmis apatinėje dalyje ir šviesiomis ar net ryškiomis – viršutinėje.

Aksesuarai

Net pati gražiausia suknelė atrodo dar gražesnė su teisingai parinktais aksesuarais.

2017 metais  virtuvėje bus aktualūs ąsočiai, trintuvės ir plaktuvai, taip pat, tokie elementai, kaip rankenėlės, maišytuvai ir šviestuvai. Šie metai – sudėtingų apdailos formų iš kokybiškų unikalių medžiagų. Dominuos įvairios išsiskiriančios rankenėlės, šviestuvai, detalės iš poliruoto aliuminio su odos dekoru ir net ekstravagantišku spalvotu metalu – viskas, kas stebina, bet, tuo pačiu ir sukuria harmoniją tarpusavyje. Šiuolaikiškos tendencijos apima tautinio, retro bei vintažinio stiliaus priedus: tai gali būti modernūs mediniai arba medžio imitacijos baldai su tamsiai žalios spalvos aksesuarais, dideliu veidrodžiu bei šiltu apšvietimu.

Išnagrinėjus 2017-tųjų metų virtuvės interjero tendencijas, galima drąsiai, pradėti remontą arba tiesiog įsigyti keletą daiktų ar aksesuarų, kurie padarys Jūsų interjerą stilingu. Bet turite nepamiršti, kad Jūsų virtuvė – tai Jūsų komforto zona. Išklausius patarimus, reikia atsirinkti informaciją tinkamą tik Jums – tik tada harmonija ir komfortas apsigyvens Jūsų namuose.